Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cashflow

Cashflow je hra, která Vás naučí jak nakládat s osobními financemi, jak investovat do nemovitostí a jak porozumět ekonomice.

cash.jpgK čemu slouží hra Cashflow

Hra Cashflow je vzdělávací desková hra, která simuluje skutečné životní finanční strategie a situace.  Získáte tak cenné zkušenosti a poznatky pro osobní finance a investování, aniž byste museli riskovat své skutečné peníze.

Z čeho se hra skládá

Základ tvoří velká hrací deska, která se skádá ze dvou částí - krysího závodu a rychlodráhy. Dále v balení najdeme:

  • 4 sady kartiček - malý obchod, velký obchod, trh, nicotnosti
  • hrací figurky, žetony ve tvaru mincí a sýrů, házecí kostky
  • hospodářská výsledovka
  • startovací kartičky povolání
  • sada peněž
  • tužky

Jak se hraje hra Cashflow

Na začátku hry je hráči přidělena kartička s reálným povoláním a k tomu příslušnými příjmy a výdaji. Poté si hráč zvolí svůj sen, který označí na rychlodráze žetonem ve tvaru sýra.

První část hry - krysí závod

Krysí závod simuluje to, co zná většina z nás z běžného života. Chodíte do práce, každý měsíc dostanete výplatu, zaplatíte výdaje a něco Vám zůstane – odtud pramení i název hry – volné CASHFLOW. Jak s těmito penězi naložíte teď, určí Vaši situaci v budoucnu (nejen ve hře). Učíte se využívat své volné peníze k budování takových aktiv, které Vám generují pasivní příjmy. Ve hře využíváte ke koupi nemovitostí, podílů ve společnostech, akcií a dalších příležitostí, které přijdou (kartami OBCHOD). Situace ve hře se mění s dopadem na všechny hráče díky kartám TRH, které ovlivňují situaci na finančním trhu pro všechny, stejně jako v životě. Vaše příjmy se mohou snižovat při nákupu různých potřebných NICOTNOSTÍ, které prostě musíte koupit, když už na ně vstoupíte. Kdo by odolal novému mobilu, když ten starý už má několik měsíců. Veškeré dění ve hře ovlivňuje Vaše hospodaření a vše se učíte zaznamenávat do hospodářské výsledovky.

Krysí závod opustíte ve chvíli, kdy Vaše pasivní příjmy (z pronájmu nemovitostí, dividendy, podíly na firmách) dosáhnou vyšších částek než Vaše výdaje. Jste finančně svobodní a vítejte na rychlodráze.

Druhá část hry - rychlodráha

Po získání finanční nezávislosti se posunujete na tzv. Rychlodráhu. Simuluje reálný svět těch, kteří se nebojí o výplatu příští měsíc, ale jsou „bohatí.“ Vítejte ve světě velkého byznysu.

Jaký je cíl hry

Cílem hry je naučit se porozumět svým financím a jejich tokům tak, abyste byli schopni využít dosažené informace i v reálném životě. V rámci deskové hry jsou dva dílčí cíle k dokončení hry.

Prvotním cílem hry je dostat se z krysího závodu na rychlodráhu. Toho dosáhneme nakupováním takových investic, které nám zvýší pasivní příjem natolik, aby přesahoval celkové výdaje. Tím se stává hráč finančně svobodný a může se vydat na podnikatelskou rychlodráhu.

Druhým cílem je koupit na rychlodráze vlastní sen nebo zvýšit měsíční tok peněz o 50 tisíc dolarů nakupováním různých byznysů.

 

 
 

Rezervace


Statistiky

Online: 1
Celkem: 5318
Měsíc: 543
Den: 11