Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je dobré říct svůj názor nahlas?

"Vše co slyšíme je názor, ne fakt. Vše co vidíme je úhel pohledu, ne pravda." Marcus Aurelius

article preview

Odmalička jsem byl člověk, který říkal svůj názor nahlas. Díky mojí povaze mi to nedělalo problém, ale občas bylo říct svůj názor nahlas zbytečné, občas to zbytečné nebylo a někdy mě to dostalo do složité situace.

Pamatuji si období na internátu, kde jsem byl prakticky nejmladší. Dost často se tam stávalo, že si starší kluci honili ego na mladších a uráželi je. Právě tam se se setkal s prvními problémy při prosazování svého názoru. Nakonec to ale byla věc, která mi hodně pomohla. Uvědomil jsem si totiž, že můj názor vždycky nemusí být jediný. V tomhle případě ale šlo čistě o zesměšňování ze strany starších fotbalistů, takže jsem se rozhodl prosadit si svoje.

Už jsem byl na internátu nějakou dobu a po pár měsících utlačování a zesměšňování jsem si řekl, že to tak nechci a svůj názor si prosadím a nenechám si ….. na hlavu. Takže jsem jednomu z nejstarších fotbalistů na internátu začal sprostě nadávat potom co mě začal urážet. Možná si říkáte, že to nebyla zrovna nejlepší reakce, ale ve 14 letech o tom člověk zas tak nepřemýšlí a chce si především ubránit svojí osobu a taky udržet své zdravé sebevědomí.

Dnes, když se na to ohlédnu zpětně tak toho nelituji, protože od té doby vím, že takové situace vás posouvají. Lidí, kteří se vás budou vysmívat a zastrašovat vás ve svém životě potkáte hodně, ale nedopusťte, aby vás to změnilo.

Chtěl bych vám říct jen to, to že každý z nás má svůj názor a je to správné. Občas se ale zkuste zastavit a popřemýšlet o názoru druhého. Pokud vám názor ostatních bude dávat smysl, změňte ten svůj. Ale NIKDY se nenechte urážet nebo zesměšňovat ostatními jen proto, že jste jiní. Každý z vás je něčím výjimečný a to, že se někomu nelíbíte není váš problém.

Buďte sami sebou a nenechte nějakého blbce, aby potlačil vaši osobnost.

Na závěr bych řekl, že prosazovat svůj názor by jste určitě měli, ale taky by jste se měli neustále vzdělávat a získávat další informace pokud se chcete v životě posouvat dál.

(Daniel 22 let)

 
 

Rezervace


Statistiky

Online: 1
Celkem: 5319
Měsíc: 544
Den: 11