Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč změnit sen na cíl?

"Člověk bez cíle, je jako loď bez kormidla"

article preview

Každý může mít takový život, jaký chce.

Někdo kdo závidí úspěšným lidem, co mají všechno, tak může říkat: ty měli štěstí, to dostali od rodičů nebo já tolik peněz stejně nechci…tolik peněz akorát kazí charakter. Říkají, že bohatí lidé jsou lakomí a proto mají tolik peněz. A upřímně já si to myslel taky. Ale potom jsem  si přečetl knihu Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho a pochopil jsem, že ti opravdu bohatí lidé museli nejdříve dát, než něco dostali. Tito lidé museli nejdříve investovat peníze a nebo svůj čas, aby potom dostali to, co chtěli.

Slyšel jsem jeden rozhovor, kde Nelson Mandela řekl: „Není nic velkého na tom, žít život v malém“. A proto mějte sny. Zavřete oči a představte si sami sebe za 5 let se splňenými všemi sny. Představte si svůj dům, který chcete, představte si rodinu, kterou budete mít, představte si cokoli chcete a jděte si za tím. Já sebe za 5 let vidím jako finančně a časově svobodného člověka, který cestuje, má krásný dům a s mojí přítelkyní nebo ženou budeme zakládat šťastnou a zdravou rodinu. Mějte sny, ale mějte cíle, protože sny bez cílů, jsou stále jenom sny. A to vede k následnému zklamání.

Pamatujte si, že pokud neselháváte, tak to ani nezkoušíte. Pro to dostat něco, co jste nikdy neměli, musíte udělat něco, co jste nikdy neudělali. Představte si sami sebe na smrtelné posteli a kolem vaší postele jsou duchové reprezentující váš nevyužitý potenciál, duchové nápadů, které nikdy nebyly uskutečněny, duchové talentů, které jste nikdy nevyužili a stojí kolem vaší postele naštvaní a zklamaní. Říkají, přišli jsme k tobě, protože jsi nás mohl přivést k životu a teď musíme jít do hrobu s tebou. Tak se vás dnes ptám, kolik budete mít kolem své postele duchů, až váš čas nastane?

(Pavel 22 let)

 
 

Rezervace


Statistiky

Online: 1
Celkem: 5318
Měsíc: 543
Den: 11